Engelliler Haftası

Bedensel engelli kişilere acımak ve onların durumu karşısında duygulanmak, onların sorunlarına hiçbir çözüm getirmez, Engelli insanlara acımak yerine, onları hayata bağlayacak davranışlarda bulunup yaşamlarını kolaylaştırarak mutlu olmalarını sağlamalıyız.Engelli vatandaşlarımız da yaşamlarını sürdürebilmek için çalışıp para kazanmak zorundadırlar, Çalışmak, bir işe yaradığını hissetmek her insan gibi engelli vatandaşlarımızı da mutlu ederek yaşama dört elle sarılmalarını sağlayacaktır.Her engellinin yapabileceği bir iş mutlaka vardır, Onlara iş vererek mutlu olmalarını sağlayabiliriz.
Engelli olmak, insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle hem yurdumuzda hem de Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede, 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak değerlendirilmektedir.
Bizlerde İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği olarak 1,Beykoz Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliğinde Engelli Kardeşlerimizin Aşçılığa ilk adımı atmaları için derneğimizin üniformalarını,sertifika ve fahri üyelik belgelerini vererek yanlarında olduğumuzu ve hep destek olacağımızı belirttik